4.2
(25)

برای دسترسی به اینترنت بانک از خارج کشور ایران مشکل دارید؟ مسافر یا مقیم در خارج از ایران هستید؟ در این مقاله می خواهم روشی را آموزش دهم که تمام مشکلات شما در خصوص دسترسی به اینترنت بانک از خارج از کشور و همچنین داشتن آی پی ایران برای خارج از کشور را برای همیشه حل کند. این مقاله پاسخ کاملی برای تمام مشکلات زیر می باشد:

 • ورود و دسترسی سامانه بام خارج از کشور
 • دسترسی به بانک صادرات از خارج از کشور،
 • همراه بانک ملت و سایت بانک ملت در خارج از کشور
 • دسترسی به اینترنت بانک سامان خارج از کشور
 • آی پی ایران برای خارج از کشور
 • دسترسی به بانک از خارج، بانک پاسارگاد از خارج
 • آی پی ایران برای خارج از کشور
 • موبایلت خارج از کشور
 • اینترنت بانک ملی از خارج از کشور

و در کل چطور در خارج از کشور آی پی ایران داشته باشیم؟

پس شروع کنیم:

مشکل دسترسی به اینترنت بانک از خارج از کشور

اگر مسافر هستید و تازه به خارج از ایران رفته اید یا حتی مقیم خارج از ایران باشید یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن موجه می شوید عدم دسترسی به همراه بانک و اینترنت بانک می باشد.

هر از مدتی دسترسی به سامانه‌های بانکی از خارج از کشور محدود شود. بانک ها و سایتهای دولتی بخاطر جلوگیری از حملات هکرها و مسائل امنیتی مجبور می شوند گاهی فقط به آی پی ایران اجازه دسترسی به سایت ها را بدهند.

اختلال در دسترسی به سایت های ایرانی مثل سامانه بام خارج از کشور گاهی به این دلیل می باشد.

سایتهای بانکی یا دولتی ایران نمی تواند تشخیص دهد شما یک ایرانی خارج از کشور هستید.

به همین دلیل دسترسی شما را به سایت خود قطع می کند و شما دچار مشکل دسترسی به اینترنت بانک از خارج و درکل دسترسی به سایت های ایرانی از خارج از کشور می شوید.

آی پی ایران برای خارج از کشور چیست ؟

آی پی یک آدرس اینترنتی است که این آدرس به موبایل و کامپیوترش هر کسی که بخواد به اینترنت وصل شود بطور اتوماتیک اختصاص پیدا میکند و هیچکس بدون IP نمی تواد به اینترنت وصل شود.

حالا این آدرس های IP بسیار زیاد هستند و برای هر کشوری میلیون ها عدد از آنها برای استفاده شهروندان خود در اختیار دارد. مانند شماره تلفن که هر کشوری شماره تلفن های اختصاصی خودش را برای شهروندان دارد.

آی پی ایران برای خارج یعنی اینکه شما یک آدرس اینترنتی اختصاصی ایرانی به گوشی موبایل یا کامپیوتر خود بدهید تا بانک ها و سایتهای دولتی فکر کنند شما در ایران هستید و جلوی دسترسی شما را به سایت بانکی از خارج کشور را نگیرند.زیرا استفاده از سیستم بانکداری آنلاین نیاز دارد شما حتما  یک آی پی ایران داشته باشید.

آی پی ایران می خوام از کجا بگیرم؟

اگر  بخواهید تغییر آی پی ایران انجام دهید تا برای دسترسی به اینترنت بانک از خارج از کشور از آن استفاده کنید باید بدانید که اصلا نباید از وی پی ان ایران یا پروکسی آی پی ایران که عمومی و رایگان هستند استفاده کنید.

زیرا سرورهای VPN رایگان و غیر امن می توانند اطلاعات ارسالی و دریافتی شما را رصد کنند و از آنجاییکه شما در حال انجام کارهای مهم بانکی خود هستید این موضوع می تواند امنیت حساب بانکی شما را به بشدت به خطر بیندازد.

مشکل وقتی بدتر و تبدیل به فاجعه می شود که از این طریق حساب بانکی شما هک شود و شما حتی ایران نیستید که بتوانید حساب بانکی خود را غیر فعال کنید.

بعنوان یک متخصص نرم افزار به شما توصیه می کنم اصلا روی این امنیت حساب بانکی خود ریسک نکنید و از نرم افزارهای رایگان تغییر آی پی به ایران اندروید یا آیفون استفاده نکنید. چون یک ضرب المثل هست که میگه پنیر مجانی فقط در تله موش پیدا می شود.

تغییر به آی پی ایران با استفاده از سرور مجازی ایران

در ایران تعدادی شرکت معتبر هستند که کامپیوترهایی را بصورت مجازی به شما اجاره می دهند.این کامپیوتر ها 24 ساعته روشن هستند و به اینترنت نیز متصل می باشند و روی هر کدام یک آیپی ایرانی اختصاصی وجود دارد. به این نوع کامپیوتر ها اصطلاحا” سرور مجازی ایران می گویند.

شما یکی از این کامپیوتر ها (سرور مجازی ایران) را بصورت ماهانه اجاره می کنید و  از راه دور با دادن یک نام و کلمه عبور به آن وصل می شوید و امور بانکی خود را در آنها انجام دهید و چون آی پی آنها متعلق به ایران است همه سایتهای بانکی و دولتی برای شما باز می شوند.

استفاده از  نرم افزار Remote Desktop Connection برای ورود به سایتهای ایرانی ( بانکی و دولتی و دانشگاهی )

مزیت این روش سادگی و سرعت استفاده از آن می باشد که اجرای آن برای هرکسی با کمترین اطلاعات قابل انجام است و هم برای کامپیوتر و هم برای موبایلهای اندروید و آیفون قابل استفاده می باشد.

به زبان ساده شما از طریق کامپیوتر یا موبایل خود از راه دور به صفحه یک کامپیوتر سرور در ایران متصل می شوید و در درون آن و با کمک مرورگر آن از سایتهای داخل کشور که فقط به آی پی ایران سرویس می دهند استفاده می کنید.

بعلاوه این روش برای دسترسی به سایتهای بانکی و دولتی ایران امن ترین روش می باشد چون آی پی ایران این سرور مجازی متعلق به شما می باشد و کسی جز شما نمی تواند از آن استفاده کند و چون آیپی ایران آن اشتراکی نیست هیچ سایتی در ایران جلوی دسترسی شما را نخواهد گرفت.

وقتی از این سرور مجازی ویندوز استفاده می کنید آیپی شما هم ایران می شود و هر زمان ارتباط خود را با این سرور قطع کنید آیپی شما به حالت اول بر می گردد.

 ⭐نکته مهم: این روزها رقابت برای خرید سرور مجازی ایران بشدت بالا است و ظرفیت شرکتهای اجاره دهنده سرور مجازی ویندوز ایران کم می باشد.

شما به یک سرور مجازی ایران با سیستم عامل ویندوز و حداقل 2 گیگ حافظه رم نیاز دارید.

  روش خرید سرور مجازی ویندوز ایران برای داشتن آی پی ایران برای خارج از کشور

  🟩 ابتدا روی لینک سبز رنگ زیر 👇 کلیک کنید.

  🟩 در صفحه ای که باز می شود مطابق شکل بخش سرور مجازی حرفه ای ایران را پیدا کنید.

  🟩 سپس سرور پلن 2 را انتخاب کنید و سرور را برای یک ماه، سه ماه یا یکسال سفارش دهید.

  🟩 اگر ظرفیت پلن 2 پر شده بود و قابل انتخاب نبود به ترتیب سعی کنید پلن 3 و بعد پلن 4 را انتخاب کنید تا ظرفیت خالی برای خرید سرور مجازی ایران بدست آورید.

  🟩 در زمان سفارش سرور مجازی ایران از شما نوع سیستم عامل پرسیده می شود و شما هر کدام از نسخه های سیستم عامل ویندوز را انتخاب کنید صحیح می باشد. دقت کنید که سیستم عامل لینوکس را انتخاب نکنید.

  🟩اگر مرحله قبل را با موفقیت دادید تبریک میگم شما اکنون شما مالک یک آی پی ایران آی پی ایران برای خارج از کشور هستید و می توانید با امنیت بالا طبق روشی که در ادامه آموزش می دهم استفاده کنید.

  🟩بعد از اینکه سرور مجازی ویندوز ایران خود را خریداری و اجاره کردید IP ایران اختصاصی شما و همچنین نام و کلمه عبور ورود به سرور مجازی ایران شبیه تصویر زیر برای شما ایمیل می شود.

  دسترسی به اینترنت بانک از خارج از کشور7

  این سه مورد عبارتند از :

  ✔️IP : مثال 185.8.177.102

  ✔️نام کاربری :که معمولا administrator است.

  ✔️کلمه عبور: جهت دسترسی به سرور مجازی ایران شما

   همچنین اطلاعات فاکتور خرید و مشخصات و اطلاعات سرور مجازی ایرانی متعلق به شما در بخش مدیریتی پنل شرکتی که سرور ایرانی خود را از آن خریده اید نیز قابل مشاهده است.

  روش Remote Desktop و داشتن آیپی ایران برای کامپیوتر و لپ تاپ

   اگر با لپ تاپ می خواهید از آیپی ایران استفاده کنید سیستم عامل ویندوز مطابق شکل زیر یک نرم افزار به اسم  Remote Desktop Connection  دارد که بصورت پیش فرض روی تمام سیستم عاملهای ویندوز شرکت ماکروسافت نصب شده است.

  کاری که باید بکنید این است که نام کاربری خود و کلمه عبور سرور مجازی ویندوز خود را در این نرم افزار وارد می کنید و بعد از لحظاتی این نرم افزار شما را به سرور مجازی ویندوز داخل ایران متصل می کند.

  ابتدا در نوار جستجوی ویندوز تایپ کنید Remote Desktop Connection  تا مطایق شکل زیر نرم افزار مربوطه را پیدا و اجرا کنید. 

  آی پی ایران برای خارج از کشور - روش ریموت دسکتاپ

  سپس آی پی سرور مجازی ویندوز ایران خود را مطابق شکل زیر وارد کنید

  دسترسی به اینترنت بانک از خارج از کشور

  کامپیوتر ویندوزی شما مطابق شکل زیر ارتباط شروع به ارتباط با  سرور مجازی ویندوز را در خاک ایران برقرار میکند.

  IP of Iran for abrod

  سپس از شما نام و کلمه عبور را  می پرسد که مطابق اطلاعاتی که توسط فروشنده سرور مجازی ایران برای شما ایمیل شده یا در اختیار شما در پنل خرید سرور قرار گرفته است این اطلاعات را وارد می کنید .معمولا نام کاربری شما  Administrator می باشد

  دسترسی به اینترنت بانک از خارج از کشور

  اکنون شما صفحه سرور مجازی ایران خود را برای لپ تاپ شخصی خویش دارید و می توانید با مرورگرهای اینترنت اکسپلور یا فایرفاکس از داخل این سرور به تمام سایتهای بانکی یا دولتی و ثبت اسناد و سامانه ثنا و غیره وصل شوید و کار خود را با خیال راحت انجام دهید.

  هر وقت هم کار شما تمام شد صفحه Remote Desktop connection را می بندید و ارتباط شما با سرور مجازی داخل ایران قطع می شود.

  استفاده از روش Remote Desktop و داشتن آیپی ایران برای موبایل و تبلت اندروید و آیفون

  اگر موبایل یا تبلت اندروید یا آیفون دارید و می خواهید از سایتهای دولتی و اینترنت بانک از خارج از کشور استفاده کنید این روش به شما کمک می کند.

  نکته : چون سایر صفحه موبایل کوچک است نیاز به زوم کردن روی صفحه سرور مجازی با استفاده از نرم افزار ریموت دسکتاپ وجود دارد بنابراین استفاده از لپ تاپ یا تبلت به دلیل داشتن صفحه بزرگ برای این روش بهتر و راحت تر می باشد.

  گام 1) از Google Play یا App store  اپلیکیشن Remote desktop متعلق به ماکروسافت را جستجو و نصب کنید.

  آی پی ایران برای خارج از کشور

  گام 2) اپلیکیشن ریموت دسکتاپ به اسم  RD Client در تبلت یا گوشی هوشمند شما نصب شده است آنرا اجرا کنید.

  گام 3) بعد از  نصب برنامه و در اولین اجرا ، به صفحه agreement کاربر هدایت می‌شوید، روی ACCEPT کلیک کنید.

  دسترسی به سایت های ایرانی از خارج

  گام 4)  مطابق شکل زیر شما با کلیک روی گزینه + کلیک کنید سپس روی گزینه Add PC کلیک کنید تا اطلاعات سرور مجازی خود را وارد کنید.

  دسترسی به سایت های ایرانی از خارج

  گام 5)  در پنجره باز شده IP ایرانی سرور مجازی خود را وارد کنید و سپس گزینه Add User Account را کلیک کنید.

  ای پی ایران برای بانک

  گام 6)  در پنجره باز شده مطابق شکل زیر نام و کلمه عبور سرور مجازی ویندوز خود را وارد کنید. معمولا نام کاربری Administrator می باشد. سپس دگمه save را کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

  استفاده از همراه بانک در خارج از کشور

  گام 7)  یک نام دلخواه مطابق شکل زیر برای قسمت Friendly Name  بنویسید. هر نامی می تواند باشد. و دگمه Save را بزنید تا اطلاعات سرور مجازی ایران شما ذخیره شود.

  a5-آی پی ایران

  گام 8) اکنون روی سرور مجازی خود در اپلیکیشن کلیک کنید تا به سرور مجازی ایران خود متصل شوید.

  دسترسی به سایت بانک ملی از خارج از کشور

  گام 9) در اولین اتصال به سرور مجازی ایران با پیامی مشابه تصویر زیر مواجه می شوید برای گزینه Never Ask تیک بزنید که سری بعد از شما این سوال را نپرسد و در روی دگمه connect کلیک کنید.

  ای پی ایران برای خارج از کشور

  گام 10) اگر نام و کلمه عبور و IP سرور را درست وارد کرده باشید با موفقیت به سرور مجازی ویندوز ایران خود متصل می شوید.

  دسترسی به سایت های ایرانی از خارج

  گام 11) تبریک میگم شما با موفقیت به سرور مجازی ایران خود متصل شدید اکنون می توانید از طریق مرورگر اینترنت اکسپلور به سایتهای ایرانی مثل بانکها و سایتهای دولتی از خارج کشور متصل شوید. بدون اینکه هیچ سایت دولتی و بانکی جلوی شما را بگیرد.

  در واقع نشانگر موس را شما با انگشت روی محل مورد نظر می برید و کلیک می کنید تا عمل مورد نظر خود را انجام دهید.

  روی آیکن صفحه کلید نیز کلیک کنید تا بتوانید در محل مورد نظر خود در مرورگر سرور مجازی ایران خود تایپ کنید.

  همچنین  می توانید مرورگر Fire-Fox را روی سرور خود نصب کنید و از آن نیز استفاده کنید.

  دوستان اینگونه تصور کنید که از خارج از کشور توسط موبایل یا کامپیوتر خود کنترل یک کامپیوتر را که 24 ساعته در ایران روشن است را بدست دارید.

  هر کاری که با یک کامپیوتر بتوان انجام داد روی سرور ایران خودتان نیز قابل انجام است .

  هر زمان هم نیازی به اتصال به سرور مجازی ایران خود نداشتید کافی است از طریق همین اپلیکیشن ارتباط را قطع کنید.

  💖اکنون می توانید با خیال راحت هر وقت نیاز به دسترسی به سایتهای ایرانی از خارج از کشور داشتید از همین روش استفاده کنید و بدون هیچ محدودیتی با سایتهای ایرانی کار کنید، انگار که همین الان در خاک ایران هستید.

  جمع بندی و نتیجه گیری برای دسترسی به اینترنت بانک از خارج از کشور

  در این آموزش یک روش خیلی ایمن را جهت خرید IP ایران برای خارج از کشور را با کمک سرور مجازی ایران آموزش دادم. یاد گرفتید که چگونه بصورت کاملا امن به سامانه بام خارج از کشور یا سایر سامانه های بانکی متصل شوید.مزیت این روش این است که نه تنها برای سیستم بانکی قابل استفاده است بلکه برای دسترسی به سایتهای ایرانی از خارج کاملا” پاسخگو خواهد بود.

  دوستان هر سوالی در استفاده از این روش داشتید در بخش کامنت ها پیام بزارید. به تمام پیامها پاسخ خواهم داد.

  🌸موفق باشید

  در دسترسی به اینترنت بانک از خارج از کشور مشکل دارم راه حل چیست؟

  بانکها ایرانی و سامانه های بام ، اینترنت بانکی برای حفظ امنیت خود دسترسی به خود را هر از مدتی قطع می کنند یا اصلا اجازه دسترسی نمی دهند. شما برای رفع این مشکل باید آی پی ایران برای خارج از کشور داشته باشید

  چطور در خارج از کشور آی پی ایران داشته باشیم؟

  بهترین و امن ترین راه برای اینکار داشتن وی پی ان اختصاصی به کمک یک سرور مجازی در ایران می باشد که در این آموزش به زبان ساده شیوه راه اندازی آن آموزش داده ام

  چگونه آی پی ایران برای اندروید داشته باشم؟

  شما باید اپلیکیشن ریموت دسکتاپ به اسم RD Client را نصب کنید و با کمک اطلاعات سرور مجازی ایرانی خود آی پی ایرانی آنرا به اپلیکیشن بدهید

  آی پی ایران برای خارج از کشور رایگان چه خطراتی دارد؟

  آی پی رایگان ایران قابل اعتماد نیست زیرا شما برای کارهای مهم مثل دسترسی به بانک می خواهید از آن استفاده کنید اگر ارتباطات شما با بانک توسط یک هکر شنود شود احتمال هک شدن حساب بانکی شما نیز وجود دارد.پس این ریسک را نکنید.

  این پست چقدر مفید بود؟

  برای امتیاز دهی روی یک ستاره کلیک کنید!

  امتیاز متوسط 4.2 / 5. تعداد آرا: 25

  تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

  نویسنده

  متخصص نرم افزار و دیجیتال مارکتینگ – فعال و مشاور در حوزه کسب و کارهای آنلاین